SIK SORULANLAR

Merhaba,

Pembe Camekan'a sıkça sorulan soruları burada bir başlık altında toplamak istedik. Bu bölüm sık sık güncellenerek yeni bilgiler eklenecektir.

1.Ütüyle Eriyen Tela nedir, nasıl Kullanılır?

Ütüyle Eriyen Tela, iki keçeyi veya kumaşı birbirine yapıştırmak veya keçeyi kumaşa aplike yapmak için kullanılan pratik bir terzi malzemesi ürünüdür. Ütü ısısıyla içindeki yapışkan açığa çıkarak iki keçeyi/kumaşı birbirine yapıştırmakta, tela zarının kendisi yokolmaktadır.

KULLANIMI: Keçenin üzerine, kağıt tarafı üstte olacak şekilde aynı ölçüde kesilmiş tela konur. Kağıt tarafı ütünün altına gelecek şekilde, yerleştirilip ütülendikten sonra kağıdı çıkarılır. Diğer keçe üzerine konur. Yapışkandan dolayı sararmaması  için teladan çıkan kağıt  ikinci keçenin üzerine koyup, ütülenir. Aynı işlemi keçe yerine kumaşla da yapabilirsiniz.

2.Temin ettiğimiz çizim kalemlerinin özellikleri nedir, ne için kullanılır?

SUYLA SİLİNEN KALEM: Kalıpları veya herhangi bir şekli keçenin/kumaşın üzerine çizmek için kullanılır. Çizdiğiniz yerdeki iz, yıkadığınızda veya ütü buharıyla yokolur. (Çok bastırmadan kullanmanız tavsiye olunur.)

HAVAYLA UÇAN KALEM: Kalıpları veya herhangi bir şekli keçenin/kumaşın üzerine çizmek için kullanılır. Çizdiğiniz yerdeki iz, 12-24 saat içinde yokolur. (Çok bastırmadan kullanmanız tavsiye olunur.)

BEYAZ İŞARETLEME/ÇİZİM KALEMİ: Açık renk keçelerde kurşun kalem lekelenmesi v.b. bir sorun olmaması için, koyu renk keçelerde de görünür bir iz bırakabilmek için kalıpları kumaşa geçirirken kullanılır.

PEMBE ÇİZİM/YANAK KALEMİ: Keçe veya kumaşlarda çizim için, ayrıca yaptığınız bebek , hayvancık gibi figürlerde yanak v.b. pembe olması gereken yerleri boyamak/renklendirmek için kullanılır.

MAVİ KALEM: Keçe veya kumaşlarda çizim için, ayrıca yaptığınız bebek , hayvancık gibi figürlerde göz v.b. mavi olması gereken yerleri boyamak/renklendirmek için kullanılır.

3. Boncuk Elyaf nedir, nerelerde kullanılır?

Boncuk elyaf, keçeden/kumaştan yaptığınız hayvancık, iğnedenlik veya yastık gibi dolgulu, kabarık olmasını istediğiniz ürünler için bir çeşit iç dolgu malzemesidir. Her türlü dolgulu ürün için kullanılabilir.

4. Pembe Camekan'da temin ettiğimiz keçeler nedir, ne için kullanılır?

Pembe Camekan'da temin ettiğimiz keçeler, hobi keçesi tabir edilen keçe kumaşlar olup, keçeden bebek şekeri, hayvancıklar, çiçekler, taç-toka süslemeleri, kapı süsleri v.b. her türlü ürün yapımında kullanılmaktadır. Bu keçeler ile yapılmış ürünleri görmek için bu linkteki albümlerimizi inceleyebilirsiniz:

https://www.facebook.com/pembecamekanim/photos_albums?ref=hl

5. Aynı bankayı kullanmıyorum/bulunduğum yerde o banka yok. Nereden havale-EFT gönderebilirim?

Aynı bankayı kullanmanız gerekmiyor. Hatta banka hesabınız olması da şart değil. Tüm bankalardan / bankamatiklerden ve PTT şubelerinden bütün bankalara havale-EFT işlemi yapılmaktadır.

6.Gönderdiğiniz siparişler içinde balon demeti yapım seti, Pembe Camekan gülü yapım seti, araba yapım seti v.b. setler görüyoruz, bunları nasıl sipariş verebiliriz?

Yapmak istediğiniz ürün ve adedini (50 adet araba yapmak istiyorum gibi) belirttiğinizde, gereken tüm malzeme,gerekli ölçülerde keçe ve kalıpları hesaplayarak size özel bir set hazırlıyoruz, tek tek ve toplam fiyat bilgisi veriyoruz. Sonrasında siparişinizi tamamlayabiliyorsunuz.*

*Aşırı yoğunluğumuz olduğu dönemlerde 'neye ne kadar gider' kısmı için hemen yardımcı olamayabilirim, anlayışınızı rica ediyorum,

7. Setlerden almak zorunda mıyız, sadece keçe veya sadece malzeme alamaz mıyız?

Başlangıç setleri yeni başlayanlar için kolaylık olması ve seçim yapma zahmetiyle uğraşmadan gerekenleri almak isteyen hanımlar içindir. Elbette tek tek seçim yaparak da sipariş verebilirsiniz. Seçim yapılabilmesi için gereken tüm bilgiler size göndereceğimiz Fiyat listesi ve fotoğraflarda mevcuttur.

8. Paketimi gönderdikten sonra haber verecek misiniz? Yola çıktığını nasıl bileceğim?

Paketler gönderildiği günün akşamında tüm sipariş sahiplerine gönderi kodları iletimimiz standarttır. Bu şekilde paketinizi takip edebilirsiniz.

9. Keçe işine başlamak istiyorum, ne almalıyım?

Yeni başlayan hanımlar, genellikle Keçeye Başlangıç Setlerimizden birini ihtiyaçlarına/ayırdıkları bütçeye göre seçtikten sonra, kalıplarımızdan da tercih yapmaktadırlar. 'Şöyle bir deneyeyim.' derseniz Mini başlangıç setini, 'Bu işe ciddiyetle bakıyorum, başlayacağım.' derseniz Profesyonel başlangıç setini sipariş edebilirsiniz.

10. Muline İplik nedir, nasıl Kullanılır?
Muline ip, 6 katlı kumaş veya keçe süsleme dikişleri veya nakışları için ayrıca çeşitli elişi çalışmalarında kullanılan kaliteli, sağlam bir ip çeşididir.

2 yorum:

  1. Pembe çizim/yanak kalemi- mavi kalem nereden bulabilirim. İnternette araştırdım bulamadım. Farklı bir adı var mı?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba öncelikle! Temin ettiğimiz ürünler arasındadır. Mail veya Facebooktan ulaşabilirsiniz.

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Related Posts with Thumbnails